Tesla Dostane Autopilot Update !

model-s-photo-gallery-10

Moje momentálne najobdivovanejšie auto/autá dostanú parádny update aký sa ešte nedávno vyskytoval len v scifi filmoch.

CEO Tesly, Elon Musk cez Twitter oznámil, že už od štvrtku bude dostupný nový update na verziu 7, ktorý vozidlám tejto spoločnosti prinesie funkciu autopilota.

Musk už tento rok na konferencii načrtol časť jeho vízie autonómnych vozidiel, ale zároveň zdôraznil, že to bude postupný proces. A tak sa nedá čakať, že nový update  zmení Model S alebo Model X na zázračné samojazdiace stroje. Verzia 7 implementuje niekoľko polo-autonómnych vylepšení ako napríklad asistenta pre parkovanie a autopilota pre jazdu na diaľnici. Poďme sa na ne lepšie pozrieť.

Tesla-Model-S-1

Automatické zatáčanie

Okrem adaptívneho tempomatu, ktorý má Tesla už nejakú tú chvíľu je toto jedným z najviac očakávaných vylepšení. Úlohou tejto funkcie je udržať ťa aj s tvojím autom v jazdnom pruhu. Zamestnanci Tesly tento systém testovali na diaľnici s nedávno predstaveným Modelom X a vyzeralo to, že funguje naozaj dobre. Máš obavy, že tvoja Tesla nedokáže značenie na ceste poriadne rozoznať? Tak to nemusíš. V prípade, že softvér zaznamená problémy s detekovaním čiar, bude pípať až kým sa nechytíš volantu.

Automatické menenie pruhov

Sčasti podobné, ako predošlé vylepšenie, táto funkcia sama zmení jazdný pruh, keď sa tak rozhodneš. Všetko, čo pre to musíš urobiť, je „vyhodiť“ smerovku do strany, ktorú chceš a tvoja Tesla zmení jazdný pruh pokiaľ je tam miesto. Áno, je to až tak jednoduché. Všetka zodpovednosť za to však, samozrejme ostáva na tvojich pleciach.

tesla-model-s-highway-1

Parkovací asistent

A nakoniec jedna z najzaujímavejších funkcií, ktorá však má byť dostupná až v update 7.1. Vďaka nemu má byť Tesla schopná sama zaparkovať alebo vyjsť z garáže. Presne tak. Nemusíš ani sedieť v aute a ono samo zaparkuje alebo príde pred garáž. Všetko toto je možné vďaka 12 senzorom na spodnej strane vozidla, dopredu smerujúcej kamere umiestnenej vedľa spätného zrkadla a radarovému systému v prednej časti. Tie sú kľúčom pre samostatnú jazdu.

Nový Autopilot update bude dostupný pre všetky modely Tesla, cena za jeho aktivovanie je 2500 dolárov.

tesla-model-x-rear-three-quarter-doors-open_1

Tento článok som samozrejme ukradol, o takomto čase už nepíšem. Fuj hanba na mňa ja nehanebník jeden. Autor: RUDOLF NEČAS, Startitup.sk

A samozrejme.. majte úžasný deň ! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *