10 Dôvodov Prečo Stále Fandím Jeremymu Clarksonovi

Clarkson-AFP-Getty

Jeden z trojice mojich najobľúbenejších moderátorov Jeremy Clarkson ktorý sa preslávil tým že si neberie servítky pred ústa (čo mu nakoniec bolo aj osudné) a jeho best of.

1. Nemci

c7

Počas testu BMW M6 Clarkson zahajloval a pri hodnotení vstavanej navigácie prehlásil, že nech tam zadáte čokoľvek, vždy vás bleskovo dovedie do Poľska. To sa boh vie prečo Nemcom nepáčilo. Clarksonovi to bolo asi úplne jedno kedže fór s hajlovaním zopakoval aj v ďalšej epizóde.

2. Mexičania 

c1

O obyvateľoch Mexika prehlásil, že sú moc leniví a ľahostajní k čomukoľvek, takže ich kludne môže ohovárať a žiadne následky mu nehrozia, pretože budú leniví napísať sťažnosť. Na jeho prekvapenie sa sťažností objavilo hneď niekoľko. A padla dokonca aj nejaká pokuta.

3. Zrakovo postihnutý

c2

O premiérovi Gordon Brownovi prehlásil, že je jednooký idiot zo škótska. Je pravda, že Brown je na jedno oko slepý a pochádza zo škótska. Sťažnosť ale nepodal on, ale Britská asociácia zrakovo postihnutých.

4. Zamestnanci štátnej správy

c9

Prehlásil, že štrajkujúci zamestnanci štátnej správy ohrozujú svojím pochodom s transparentmi bezpečný chod krajiny a že pokiaľ sa im tak páči na čerstvom vzduchu, mali by byť vyvedený na dvor a zastrelený pred zrakmi svojich rodín pre vlastizradu. Britská verejnosť to však nevzala ako povestný britský humor a Clarkson to musel uviesť na pravú mieru.

5. BBC

c4 

Aj keď ho britská televízia platila viac než kráľovsky (jeho plat išiel do miliónov libier), rád sa do nej navážal, napríklad keď musel byť Top Gear odložený o hodinu kvôli športovým prenosom a iným neodkladným reláciam, ktoré mali často nižší rating než Top Gear. BBC to ticho tolerovali, pretože je pre nich Top Gear dojnou kravou. Clarksonov plat dokonca nebol ani čerpaný z peňazí koncesionárov, viac než bohato naňho stačili príjmy z merchu.

6. Iniciátori nefajčiarskych kampaní

c8 

Pri prezentácii fajky od Porsche si Clarkson kludne zapálil a pár krát zabafal. Tím samozrejme porušil hneď niekoľko nariadení týkajúcich sa bezpečnosti práce, etického kódexu BBC a boh vie čoho ešte.

7. Čierne moslimky s lesbickou orientáciou

c6 

Clarkson podotkol že BBC až podozrivo často vysiela filmy, ktoré vyhovujú vyššie spomenutej skupine, aby to vyvážilo produkciu pre heterosexuálnych bielych katolíkov. Sťažnosti na seba nenechali dlho čakať.

8. Iniciátori kampaní proti alkoholu za volantom

c5

Pri výprave na severný pól spolu s Jamesom Mayom veselo popíjali za volantom gin-tonic. Clarkson sa hájil tým že idú po ľadovej pustiny a teda ďaleko od hocičoho čo by sa dalo považovať za verejnú komunikáciu ale BBC tento záber pre istotu vo všetkých reprízach cenzurovala.

9. (moje najobľúbenejšie) Fanúšikovia automobilov Morris Marina 

c10

Clarkson v jednom dieli označil Morris Marina (niečo ako Britský trabant) za najhoršie auto vo vesmíre a vyhodil ho do vzduchu. Členovia klubu majiteľov Morris Marina mu napísali rozhorčený dopis, na čo Clarkson reagoval tak, že na ďalšieho Morrisa “nechtiac” pustil karavan. Po ďalšom liste nasledovalo zapálenie tretieho auta a likvidácia štvrtého padajúcim pianom. Clarkson si túto mediálnu vojnu vyslovene užíval.

10. Kamionisti 

c3

V epizóde kde si Clarkson a ostatný členovia Top Gearu zajazdili na nákladiakoch, Clarkson podotkne: „Byť kamionista je makačka. To musíte stále preraďovať, preraďovať, preraďovať, zavraždiť prostitutku, preraďovať, preraďovať, preraďovať, zabiť ďalšiu prostitutku. Za jeden deň je to práce až až…”.

 

A samozrejme.. majte úžasný deň ! :)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *