NEZNÁMY HACKER ROBÍ SVET LEPŠÍM: NIČÍ NENÁVISTNÉ WEBY!

download_anonymous_2_by_paullus23-d6sq1x5
Hacker, ktorý vystupuje pod krycím názvom Amped Attacks, sa špecializuje na útoky typu DDoS.

Namiesto iných hackerov, ktorí napádajú často všeobecne prospešné weby, tento chalan, či baba si ako svoj cieľ vyberá stránky s rasistickým a homofóbnym podtónom . Útok typu DDoS je známa a využívaná metóda. Útočník vyšle obrovské množstvo požiadaviek na server, ten nátlak nezvládne a spadne. Cieľom takéhoto útoku je spraviť daný portál nedostupným pre ostatných používateľov.

42041b674cdea762184d43fb794a110d__amped-attacks-s1260_jpg_1337548_1164

Amped Attacks využíva vo svojich tweetoch hashtag #tangodown, ktorý preslávila tzv. Anonymous hacktivist group. Tento hashtag však môže použiť ktokoľvek, tak isto aj súčasťou Anonymous môžeš byť kedykoľvek a bez podpisovania nejakých nezmyslov. V každom prípade tým chcem povedať asi toľko, že žiadny twitter účet ešte nebol pre tento hashtag zablokovaný, nestávaš sa automaticky súčasťou Anonymous a jedná sa o úplne nevinnú záležitosť.

Naposledy zložil Amped Attacks stránku godhatesfags.com. “Len pretože môžem,” pripojil komentár. To isté spravil aj tri dni predtým.

god_hates_fags_down

Takýmto spôsobom útočí na jednu stránku za druhou. Dokonca sa odvážil aj na web, ktorý má mnoho spoločné s teroristickou organizáciou ISIS. Cez víkend zase napadol web kkkknights.com, hoci sa stránka z útoku rýchlo pozviechala. Ďalšou rasistickou stránkou na jeho zozname bolkuklosknights.com.

 

Mnohí zrejme namietajú, že takéto útoky sú neefektívne a ich trvanie je príliš krátke, aby niečo znamenalo. No nikto nemôže namietať, že útoky Amped Attacks dostávajú tieto homofóbne a rasistické stránky do svetla reflektorov. A to je super. Pretože musíme vedieť, že takéto zlo tam na internete je. A keď zbadáme, že niekto je ochotný aj s rizikom problémov na ne útočiť, mohlo by to byť pre nás motiváciou. Poďme odstrániť zlo zo sveta!

mrrobotepisode6-620x349

ukradnuté od startitup.sk.  A samozrejme.. majte úžasný deň ! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *