Že je Tesla drahá ?

Supercharger

Ako sme už spomínali, Tesla momentálne vyrába všetky svoje modely s HW2, teda s hardwarom schopným úplnej autonómie na cestách. Čo to znamená pre budúcich vlastníkov Tesla elektromobilov?

Ako sa vyjadril Elon Musk, väčšina automobilov je v dnešnej dobe využívaných na približne 5 – 10% denne. Skutočné využitie autonómneho elektromobilu je niekoľko krát vyššie ako u obyčajného auta. V mestách kde dopyt po automobiloch je vyšší ako ponuka, bude “Tesla Fleet”, čo je servis podobný tomu od firmy Uber, neustále ponúkať svoje služby a zaručí, že kedykoľvek budete potrebovať jazdu, Tesla tam bude.

No Tesla neplánuje tento servis doručiť ponúkaním svojich elektromobilov. Namiesto toho keď vašu Teslu nepoužívate môžete ju pridať do “Tesla Fleet”. Kedže elektromobil je autonómny, v čase keď ho nevyužívate, môže jazdiť samostatne a poskytovať taxi služby. Táto funkcia poskytne zákazníkom Tesly úplne nový zdroj príjmov a umožní i tým s nízkym platom si dovoliť automobil od Tesly.

Po tom čo vás ráno elektromobil odvezie do práce ho prepnete do “taxi” módu jediným kliknutím v Tesla aplikácií. Budete si môcť vybrať aký typ zákazníkov môže vaša Tesla voziť a na aké vzdialenosti. Pokiaľ vám neprekáža zdieľať vaše vozidlo s hocikým, tak si môžete zvoliť aby váš elektromobil vozil každého zákazníka, no tak isto si môžete zvoliť kritériá, ktoré musí zákazník spĺňať. Ak si budete želať môže váš elektromobil poskytovať taxi služby len vašej rodine. Takýmto spôsobom začne Tesla zarábať za vás a pre vás. Samozrejme samotná Tesla bude na tejto funkcii profitovať, no iba minimálne. Podľa Elona Muska je to spôsob akým sa postaviť proti monopolu Uberu a nechať namiesto jednej spoločnosti profitovať ľudí.

Uber, ktorý má teraz finančne ohodnotenie vyše 70 miliárd amerických dolárov už minulý rok vypustil svoju prvú letku autonómnych Volvo automobilov v USA na testovanie svojej autonómnej taxi služby. Nie nielen to, Uber tak isto pracuje na vývoji komerčného systému pre autonómne nákladné vozidlá s úmyslom predávania tohoto softwéru ako službu. Ako povedal Elon Musk, toto nie je o boji Tesla vs. Uber, toto je Ľud vs. Uber!

Tento článok som opäť bezočivo ukradol od: elonmusk-blog.sk ako veľký fanúšik Tesli som musel mať takúto správu na svojom blogu aj za cenu krádeže :)

A samozrejme majte úžasný deň ! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *